THE İSTANBUL VELİEFENDİ KONUTLARI

THE İSTANBUL VELİEFENDİ KONUTLARI

Zeytinburnu’nda kaliteli yaşam The Istanbul Veliefendi’de!

The Istanbul Veliefendi projesi YDA Grup-Kuruluş İnşaat geliştirmeciliği ile Koç Holding ve Kiptaş sahipliğinde yükseliyor. Haziran 2011 de temelleri atılan proje Kasım 2013 de teslim edildi ve satışları teslimattan önce başladı. 68.300 metrekarelik alan üzerine inşa edilen bu yaşam alanının 12.500 metrekarelik kısmında kullanılabilir 42 adet ticari ünite bulunuyor. Zeytinburnu Prof. Dr. Turan Güneş Caddesi üzerinde konumlanan proje, meşhur Veliefendi Hipodromunun yanında yer alıyor.

The Istanbul Veliefendi daire planları

15 bloktan oluşan 486 dairelik büyük proje 3 farklı kat planı bulunuyor. Projede yer alan dairelerin metrekareleri ise şu şekilde:

• 4+1 , 2 banyolu daireler brüt 203 metrekare veya 212 metrekare

• 3+1 , 2 banyolu daireler brüt 190 metrekare veya 188 metrekare

• 2+1 , 2 banyolu daireler brüt 132 metrekare veya 136 metrekare

Kiralık veya satılık olan her daireye 1 araçlık kapalı otopark, 3+1 ve 4+1 seçeneklerinde ek olarak açık otoparktan birer araçlık yer temin ediliyor.

The Istanbul Veliefendi mimari tasarım

Depreme dayanıklı modern bir tasarımla inşa edilen konut projesinde dış ve iç cephelerde ses ve ısı yalıtımı bulunuyor. Her dairede bulunan ısı ve duman dedektörleri güven içinde yaşamanızı sağlıyor. Ayrıca bloklar 7/24 kamera sistemleri ve güvenlik görevlileri ile korunuyor.

Her blokta 1. sınıf malzemeler ve işçilik ile merkezi ısıtma sistemi bulunup dairelerde yüksek kaliteli kaloriferler ile ısıtma sağlanmış. Ayrıca her dairede klimalar yaz kış kullanım rahatlığı sunuyor. Daireler genel olarak açık cephelere bakıyor olsa da bazı yakın bloklarda dairelerin birbirlerine yakın olması mahremiyetine çok önem verenlere sorun yaratabiliyor.

The Istanbul Veliefendi’de yaşam

The Istanbul Veliefendi oldukça çeşitli sosyal olanak sunuyor. Projede 1 adet kapalı yüzme havuzu ve bir adet açık yetişkin ve çocuk yüzme havuzları bulunuyor. Bunun yanı sıra spor salonu, sauna, hamam basket sahası mini futbol sahası, tenis kortları restoran ve kafeler de hizmet veriyor. Projenin konumu ulaşım, çevre okullar ve sağlık merkezleri bakımından oldukça merkezi. Çevreyollarına uzak olması araçlardan kaynaklı gürültü ve hava kirliliğini minimuma indiriyor. Ayrıca yapının çevresinde birçok otobüs durağı mevcut. Faka ana ulaşım taşıtlarında en yakın metro durağı 20 dakika, tramvay durağı ise 30 dakika yürüme mesafesinde. Oldukça büyük olan Marmara Park AVM ise yürüyerek 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.

The Istanbul Veliefendi’de yaşarken gözünüz İstanbul’dan başkasını görmeyecek. Burada sadece Istanbul ve siz varsınız. Dışarı çıktığınızda Bakırköy Sahili’ni göreceksiniz. Topkapı Surlarını göreceksiniz. İstanbul’un en popüler alışveriş merkezlerini göreceksiniz. Veliefendi Hipodromu’nu göreceksiniz. Havalimanı’nı göreceksiniz. Şehrin canlı temposunu göreceksiniz. İstanbul’u İstanbul yapan ne varsa The Istanbul Veliefendi’de bulacaksınız. Biz The Istanbul Veliefendi’yi inşa ederken İstanbul’dan ilham aldık. İstanbul’un kalbinde, İstanbul’a benzeyen bir yasam merkezini, İstanbul’a aşık olanlarla buluşturmak için.
Rüyalarınızdan ilham aldık
Dinlenmek, yürümek, stres atmak deyince hepimizin aklına elbette sahil geliyor. Ama artık sahile inmek için arabanıza binip kilometrelerce yol yapmanıza gerek yok. The Istanbul Veliefendi, Bakırköy Sahil Yolu’na sadece 1 dakika mesafede! Yepyeni bir konfor anlayışını, İstanbul’un sağına soluna değil, tam kalbine, eski İstanbul’a getiriyoruz.
 
Cadde Üstü Bir Yasam Tasarladık
Bir yasam merkezinden dışarı çıktığınızda önünüzde sadece bomboş bir yol varsa, orası gerçekten bir “yaşam” merkezi midir? The Istanbul Veliefendi’de yaşarken, evinizden dışarı çıktığınızda “İstanbul’la” karşılaşacaksınız, şaşırmayın…
Çünkü yeni eviniz; tarihin, kültürün, medeniyetlerin buluştuğu yerde yükseliyor.
 
Suyun Sesine Kulak Verdik
Gerek peyzaj düzenimiz içerisinde yer alan göletler ve suyollarıyla gerekse açık ve kapalı yüzme havuzlarımızla The İstanbul Veliefendi’de masmavi bir dünya kuruyoruz. The İstanbul Veliefendi’de günün tüm yorgunluğunu suya bırakacaksınız…
 
Konforu İlmek İlmek İşledik
Dairelerde kullanılan tüm malzemeler, ankastre eşyalar, vitrifiye ve armatürler lider markaların imzasını taşıyor. Ferahlık hissi veren bir mimari anlayışla tasarlanan yeni evinizin her kösesine konforu ilmek ilmek isledik. Çünkü biz sultanlar şehrinin yeni sultanları için inşa ediyoruz.
 
Başrolü Yeşile Verdik
Kapalı otoparklarımız sayesinde, projemizin yüzde 80’ini yeşil alanlara, göletlere ve su yollarına ayırdık. Böylece aracınızı kapalı otoparkınızda güvenle park ettikten sonra, yemyeşil bir bahçeyle karşılaşacaksınız… Yürüyüş ve koşu parkurları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, basketbol ve voleybol sahası yeni evinizde, yeni bahçenizde sizi bekliyor.
 
Güvenliği Zirveye Çıkardık
7/24 kapalı devre kamera kayıt sistemi, kontrollü araç ve yaya giriş-çıkışı, uzman güvenlik personelleri, yangın ve duman alarmı sistemleri, her dairede görüntülü intercom sistemi…
The Istanbul Veliefendi’nin yüksek konforu, sıkı koruma altında!
 
Alışverişe Keyif Kattık
Yaşam merkezimizin giriş katında, cadde üstünde yer alan ve 44 mağazadan oluşan çarsımız, alışveriş keyfini kelimenin tam anlamıyla ayağınıza getiriyor. Etrafınızda, İstanbul’un merkezinde yaşamanın tüm imkanları varken, bir de evinizin altında böyle bir Alışveriş Caddesi’nin yer alması The Istanbul Veliefendi’yi bambaşka kılıyor.
 
Kaliteye Adımızı Yazdık
Bir zanaatkâr, bir ürüne adını yazdığında, kalitenin imzasını atar. Biz, bu geleneği hala sürdürüyoruz… Yeni evinizin her köşesi bizim imzamızı taşıyor. Ve biz bu imzayı her şeyin üstünde tutmak için kaliteden asla taviz vermiyoruz. Yıllar sonra bile kalitesi ve konforuyla ilk günkü gibi kalan yaşam merkezleri inşa etmemizin sırrı iste bu…
 
Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geçtik
Tıpkı İstanbul gibi The Istanbul Veliefendi’de de hareketlilik hiç bitmez. Ama bu sefer düzenli ve sağlıklı bir yasam için… Sosyal tesisimizde yer alan; kapalı ve açık yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, masaj odaları ve oyun salonları sağlıklı bir yaşamı keyifli anlara dönüştürmek için sizleri bekliyor.
 
PROJE VE DAİRE ÖZELLİKLERİ
Proje Özellikleri
Binalar son Deprem Yönetmeliğine uygun fore kazıklı radye temel, tünel kalıp sistemi ile inşa edilecektir.
Taşıyıcı sistemde C 30 beton ve ST III beton çeliği
Dış duvarlarda Isı Yönetmeliği esaslarına uygun olarak mantolama sistemi
Kapalı otoparklarda yangın söndürme sistemi (springler) yapılacaktır.
Kalorifer tesisatı yapılacak, alüminyum panel radyatör
Dairelerde içerisinde mutfak, salon, E.y. odası ve oturma odasında olmak üzere toplam 4 adet çalışır halde klima verilecektir.
Sosyal tesis alanlarında wireless internet erişimi
Site ana girişinde 7 gün 24 saat güvenlik
Otopark girişinde OGS sistemi
Her daireye ve misafirlere otopark
 
Daire Özellikleri
Darbe sesi yalıtımı
TSE ve Avrupa standartlarına uygun ısı ve su yalıtım sistemi
Her dairede mutfak bölümüne ısı ve gaz dedektörü, antreye ise duman dedektörü
Tüm dairelerde hırsız alarm sensörü
1. sınıf yerli ya da ithal Lamine parke
Dairelerde 24 saat kesintisiz enerji
 
CEPHE
• Tüm bloklarda dış cephede ısı yalıtımı üzerine dekoratif sıva, boya ve cephe projesine uygun olarak kaplama malzemeleri ( kompozit, kompact laminat, seramik, prekast vb ) kaplama malzeme uygulanacaktır.
 
YANGIN TESİSATI
• Her dairede mutfak bölümüne ısı ve gaz dedektörü, antreye ise duman dedektörü konulacaktır. İhbar sistemi interkom sistemine bağlanacaktır ve merkezi yönetim ile bağlantısı sağlanacaktır.
• Kapalı otoparklarda yangın söndürme sistemi (springler) yapılacaktır.
• Kat hollerinde yangın söndürme dolapları yapılacaktır.
• Peyzaj alanı içinde ve site genelinde yangın hidrantları planlanacaktır.
 
ISITMA TESİSATI
• Isıtma sistemi merkezi sistem olup, kalorimetre kullanılacaktır.
• Kalorifer tesisatı yapılacak, alüminyum panel radyatör kullanılacaktır.
 
KLİMA TESİSATI
Dairelerde içerisinde mutfak, salon, E.y.odası ve oturma odasında olmak üzere toplam 4 adet çalışır halde klima verilecektir. Sistem ısıtma ve soğutma sistemi olarak çalışacaktır.
 
JENERATÖR SİSTEMİ
Elektrik kesintilerinde yol, çevre aydınlatmaları, blok girişleri, blok sahanlıkları, asansörler, bina su ve yangın deposu hidroforları, merkezi sistemler, kapalı otoparklar ve tüm dairelere acil enerji ihtiyacını karşılamak üzere jeneratör ve tesisatı çekilecektir. Dairelerde 24 saat kesintisiz enerji sağlanacaktır.
 
TV SİSTEMİ
Dairelerde tv tesisatları, kablolu tv ve merkezi uydu anten sistemi altyapısı hazırlanmış olarak teslim edilecektir.
 
GÜVENLİK
• Site çevresi dışarıdan geçişi engelleyen peyzaj ile uyumlu duvarlarla ve/ veya tel çitle, demir korkuluklarla çevrilerek güvenlik duvarı oluşturulacaktır.
• Güvenlik sistemi olarak sitenin istinat duvarı boyunca belirli noktalarda renkli ve yüksek çözünürlüklü veya day&night özellikte kameralar kullanılacaktır. Ayrıca önemli noktalar, otopark girişleri, site girişi ve çocuk oyun parkları görüntülerinin izlenmesi ve digital ortamda kayıt altına alınması sağlanacaktır. TV yayını sağlanacaktır.
• Tüm dairelerde hırsız alarm sensörü yapılacaktır.
• Site ana girişinde 7 gün 24 saat güvenlik sağlanacaktır.
• Otopark girişinde OGS sistemi yapılacaktır.
Renkli Digital İntercom Sistemi
• Dairelerden site girişi, çocuk parkı, tenis ve basketbol sahaları izlenebilecektir.
• Tüm daireler ve asansörden güvenlik aranabilecek olup, gerektiğinde güvenlik de daireleri arayabilecektir. Daireler ve bloklar arası iletişim interkom sistemi üzerinden sağlanabilecektir.
 
OTOPARK
• 2+1 daireye 1 araçlık, 3+1 ile 4+1 dairelere 2 araçlık kapalı otopark yeri verilecektir. ( 1 adet numaralı ve 1 adet serbest kullanım )
• Site içerisinde misafirler için açık otopark alanı yapılacaktır.
 
PEYZAJ
• Mimari konsepte ve projesine uygun genel bitkisel peyzaj düzenlemesi yapılacaktır.
 
SOSYAL TESİS VE AKTİVİTE ALANLARI
• 1 adet açık yüzme havuzu, çocuk havuzu ve güneşlenme terası,
• 1 adet kapalı yüzme havuzu
• Fitness Center
• Tenis kortu
• Mini futbol sahası
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Aerobik salonu
• Sauna
• Hamam
• Kreş
• Restaurant ve Cafe