Üyelik durdurma nedir?

Üyelik durdurma, cigdememlak.com’un Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları Sözleşmesi gereği, tüm kullanıcıların güvenliğini gözönünde bulundurarak cigdememlak.com üyeliğini, geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatmasıdır.


Hangi durumlarda üyelik durdurulur?
1. Üyelik Sözleşmesi'nde yer alan kurallara uyulmaması
2. Gerçek olmayan bir ürünü gerçekmiş gibi göstererek diğer kullanıcıları yanıltma
3. Üyelik profilinde yeralan bilgilerin gerçek veya tüzel bir kişiye ait olmadığının tespit edilmesi
4. Diğer üyelere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz davranışların sergilenmesi
5. Üyeliğin savcılık, mahkeme, emniyet vb.  resmi kurumlarca gönderilmiş bir yazının konusu olması
6. İlanın açıklama bölümü veya fotoğraflarında, ilan verme kurallarına aykırı olarak telefon numarası eklenmesi nedeniyle, daha önce 2 kere onaylanmamış bir ilanın, gerekli düzenleme yapılmadan yeniden onaya gönderilmesi


Üyeliğimin durdurulduğunu nasıl öğrenirim?
Üyeliği durdurulan üyeler cigdememlak.com'a giriş yapmak istediklerinde "Üyeliğiniz Durdurulmuştur" uyarısı ve üyeliğin neden durdurulduğunu belirten açıklamayla karşılaşırlar.
Aynı zamanda bu kullanıcıların kayıtlı e-posta adreslerine de üyelik durdurma ile ilgili bilgilendirme e-postası gönderilir.


Durdurulan üyeliğin devam etmesi için ne yapılmalı?

  • cigdememlak.com üyelikleri kalıcı olarak durdurulmuş (üyeliği iptal edilmiş) kullanıcıların üyelikleri hiçbir koşulda yeniden aktiflenmez. 
  • cigdememlak.com üyeliği başka bir üyeye olumsuz davranışları nedeniyle ilk kez durdurulan kullanıcıların üyeliği 48 saat sonra yeniden aktiflenir. Kullanıcının üyelik durdurmaya neden olan davranışlarını tekrar etmesi durumunda üyelik yeniden aktiflenmemek üzere iptal edilir. 
  • Üyeliği durdurulan ve kendisinden belge istenen kullanıcılar istenen belgeler sadece cigdememlak.com’a ait  0 216 601 11 11 nolu faksa gönderilmelidir. Belgelerin cigdememlak.com’a ulaşmasından sonra gerekli incelemeler yapılarak uygun bulunması halinde üyelik yeniden aktiflenir ve kullanıcıya üyeliğin aktiflendiği bilgisi verilir. 
  •  Üyelik resmi bir kurumdan gelen yazı sebebi ile durdurulmuşsa, resmi yazıyı gönderen kurumdan  üyeliğin “yasal olarak uygun” olduğuna dair bir yazı alınarak cigdememlak.com’a iletilmesi durumunda üyelik yeniden aktiflenebilir.

Üyeliğim durduruldu ilan için ödediğim ücretleri geri alabilir miyim?
Üyeliği tekrar aktiflenmeyecek biçimde durdurulan üyelerin ürün ve servisler için ödemiş oldukları tüm ücretler, sözkonusu ürün ve servislerin kullanılmayan kısmı için geri ödenir.